Знайти восьмий член і суму шести перших членів арифметичної прогресії : 1,8 ; 2,2 ; 2,6 …


Ответы на вопрос

Отвечает Новолокина Ульяна.

Ответ:        4.6.         16.8.

Объяснение:

Знайти 8 член і суму 6  перших членів арифметичної прогресії :

a1= 1,8 ;

a2= 2,2 ;

a3= 2,6 …

----------------

a(8)=?  S(6)=?

Решение

a(n) = a(1)+(n-1)d.

d=a(n+1) - a(n) = a(2) - a(1);

d = a(2) - a(1) = 2.2 - 1.8 = 0.4;

d= a(3)-a(2) = 2.6-2.2 =0.4.

---------

a(8) = a1+7d = 1.8 + 7*0.4 = 1.8+2.8 = 4.6.

-----------

S(n) =n*(a1+an)/2;

S(6) = 6*(1.8+a6)/2 =>

a(6) = 1.8+5*0.4 = 1.8+2 = 3.8  =>

S(6)=6*(1.8 + 3.8) /2 =3*5.6 = 16.8.