Дано геометричну прогресію: -8; -16; .... Обчисли знаменник і третій член прогресії. q= b3=


Ответы на вопрос

Отвечает Вайтёнок Аня.

Відповідь:

Отже, третій член цієї геометричної прогресії дорівнює -32.

Пояснення:

Оскільки кожен наступний член геометричної прогресії дорівнює попередньому, помноженому на певне число q, то знаменник q можна знайти, розділивши будь-який наступний член на попередній:

q = (-16) / (-8) = 2

Отже, знаменник цієї геометричної прогресії дорівнює 2.

Третій член геометричної прогресії можна знайти, застосувавши формулу загального члена:

bn = b1 * q^(n-1)

де b1 = -8 - перший член прогресії, n = 3 - номер шуканого члена.

Отже,

b3 = (-8) * 2^(3-1) = (-8) * 2^2 = -32