Розв'яжіть систему рівнянь х+у=6 і х у квадраті +2у=60​


Ответы на вопрос

Отвечает Тищенко Алиса.

Можна вирішити цю систему рівнянь методом підстановки або методом елімінації змінних.

Метод підстановки:

З першого рівняння виразимо х:

х = 6 - у

Підставимо це значення в друге рівняння:

(6 - у)² + 2у = 60

Розкриваємо дужки:

36 - 12у + у² + 2у = 60

Переносимо усі члени в ліву частину рівняння:

у² - 10у + 24 = 0

Розв'язуємо квадратне рівняння:

(у - 4)(у - 6) = 0

Отримали два корені:

у₁ = 4, у₂ = 6

Підставимо кожне значення у в перше рівняння, щоб знайти відповідні значення х:

якщо у = 4, то х = 6 - 4 = 2

якщо у = 6, то х = 6 - 6 = 0

Отже, розв'язок системи рівнянь: (х, у) = (2, 4) або (0, 6).

Метод елімінації змінних:

Починаємо з першого рівняння:

х + у = 6

Перепишемо друге рівняння в еквівалентному вигляді:

х² + 2у = 60

Перепишемо його з урахуванням першого рівняння:

(6 - у)² + 2у = 60

Розкриваємо дужки та спрощуємо:

у² - 10у + 24 = 0

Розв'язуємо квадратне рівняння:

(у - 4)(у - 6) = 0

Отримали два корені:

у₁ = 4, у₂ = 6

Підставимо значення у в перше рівняння, щоб знайти відповідні значення х:

якщо у = 4, то х = 6 - 4 = 2

якщо у = 6, то х = 6 - 6 = 0

Отже, розв'язок системи рівнянь: (х, у) = (2, 4) або (0, 6).