Знайдіть перший член і різницю арифметичної прогресії, якщо a10=-2, a15=-16.​


Ответы на вопрос

Отвечает Дмитриев Егор.

Ответ:

надеюсь, что так, могла ошибиться в вычислениях, но формулы те


Отвечает Маковкин Виктор.
Для знаходження першого члена і різниці арифметичної прогресії скористаємося системою рівнянь:

a10 = a1 + 9d = -2
a15 = a1 + 14d = -16

Додамо другу рівність до першої, щоб усунути невідомий перший член a1:

a10 + a15 = 25d - 18 = -18

25d = 0

d = 0

Таким чином, різниця арифметичної прогресії дорівнює 0. Підставимо значення d в одну з початкових рівностей, наприклад, у першу:

a1 + 9d = -2

a1 + 9(0) = -2

a1 = -2

Отже, перший член арифметичної прогресії дорівнює -2, а різниця дорівнює 0.