Знайдіть перший член геометричної прогресії, якщо різниця третього і першого членів дорівнює 6, а

другого і першого дорівнює 2.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мамадамирова Азима.

Дано:

різниця третього і першого членів дорівнює 6,

а другого і першого дорівнює 2.

Позначимо перший член геометричної прогресії як а, а різницю як r. Тоді за визначенням геометричної прогресії другий член буде дорівнювати аr, а третій - аr^2.

За умовою задачі маємо наступну систему рівнянь:

1) аr^2 - а = 6

2) аr - а = 2

Знайдемо спочатку значення r. Для цього поділимо рівняння (1) на рівняння (2):

(ar^2 - а) / (ar - а) = 6/2

r + 1 = 3

r = 2

Тепер підставимо значення r в рівняння (2), щоб знайти значення a:

а*2 - а = 2

а = 2 / (2 - 1) = 2

Отже, перший член геометричної прогресії дорівнює 2.