Знайти двадцятий член арифметичної прогресії (an), якщо a1=-8 , a25=135


Ответы на вопрос

Отвечает Степаненко Влад.

 a_{25}=a_1+24d~~~\Rightarrow~~~ d=\frac{a_{25}-a_1}{24}=\frac{135+8}{24}= \frac{143}{24}


 a_{20}=a_1+19d=-8+19\cdot \frac{143}{24}  =\frac{-192+2717}{24}  =\frac{2525}{24}