знайти фокусну відстань збиральної лінзи якщо предмет що знаходиться ні відстані d =5см від лінзи

має чітке зображення на екрані який знаходиться на відстані f= 1.25 см від лінзи

Ответы на вопрос

Отвечает Веретенников Стёпа.

 \frac{1}{F}  =\frac{1}{d} +\frac{1}{f}

 \frac{1}{F} =\frac{f+d}{fd}

F=fd/(f+d)=0.05*0.0125/0.0625=0.01 м= 1 см