Заряджені кульки що знаходяться на відстані 2 м одна від одної відштовхуються з силою 1 Н Загальний

заряд кульок 5 x 10 ( -5 степінь ) Як розподіленний цей заряд між кульками ?

Ответы на вопрос

Отвечает Борщ Дима.
1)
По закону Кулона:
F = k*q₁*q₂ / r²
Найдем произведение зарядов:
q₁*q₂ = F*r²  /k
q₁*q₂ = 1*2²  / 9*10⁹ ≈ 4,4*10⁻¹⁰  

2)
По условию задачи:
q₁+q₂ = 5*10⁻⁵   

3)
Решаем систему уравнений (как в математике):
q₁*q₂ =  4,4*10⁻¹⁰  
q₁+q₂ = 5*10⁻⁵ 

и получаем:
q₁ = 11,5*10⁻⁶ Кл
q₂ = 38,5*10⁻⁶ Кл

Сделаем проверку:
F = k*q₁*q₂ / r² = 9*10⁹*11,5*10⁻⁶*38,5*10⁻⁶ / 4 ≈ 1 Н
Задача решена верно!

Ответ:
q₁ = 11,5*10⁻⁶ Кл
q₂ = 38,5*10⁻⁶ Кл