Дві однакові невеликі кульки, кожна з яких має масу 5 г, підвішені в одній точці на шовкових нитках

завдовжки 40 см кожна. Які однакові заряди необхідно передати кулькам, щоб їхні нитки утворили з вертикаллю кут 30 градусів?

Ответы на вопрос

Отвечает Симанков Данил.
На каждый заряд действует три силы 
Fт=m*g     Fк=k*q1*q2/R^2   и   Fн=m*g*cosa

из условия равновесия

m*g*tga=k*Q^2/R^2

R=2*L*sina
m*g*tga=k*Q^2/4*L^2*sin²a

Q=2*L*sina*√m*g*tga/k=0.4*√5*10^-3*10*0,59/9*10^9=