1) ковзаняр масою 70 кг перебуваючи на льоду вдаряє шайбу масою 300 г надаючи їй швидкості 10м/с у

горизонтальному напрямку .на яку відстань відкотиться ковзаняр якщо коефіцієнт тертя ковзанів об лід 0.02?2) протягом 7 годин роботи підйомний кран піднімає на висоту 10 м 3000 т будівельних матеріалів яка потужність двигуна крана якщо його коефіцієнт корисної дії 60%?3) куля масою 10 г що летить зі швидкістю 800 м/с пробиває дошку товщиною 8 см .Після цього її швидкість зменшується до 400 м/с .Визначте середню силу опору з якою дошка діє на кулю.

Ответы на вопрос

Отвечает Стичов Коля.
 ковзаняр масою 70 кг перебуваючи на льоду вдаряє шайбу масою 300 г надаючи їй швидкості 10м/с у горизонтальному напрямку .на яку відстань відкотиться ковзаняр  якщо коефіцієнт тертя ковзанів об лід 0.02?
M*0+m*0=Mu+mu1
u=-m*u1/M
a=g*мю
S=u^2/(2a) =
(-m*u1/M)^2/(2*g*мю) = (0,3*10/70)^2/(2*10*0,02) = 0,004592 м ~ 5 мм

2) протягом 7 годин роботи підйомний кран піднімає на висоту 10 м 3000 т будівельних матеріалів яка потужність двигуна крана якщо його коефіцієнт корисної дії 60%?
P*t*КПД/100%=А=F*h=mgh
P=m*g*h/(t*КПД/100%)=
3000000*10*10/(7*3600*60/100) Вт =19841,27 Вт ~ 20 кВт

3) куля масою 10 г що летить зі швидкістю 800 м/с пробиває дошку товщиною 8 см .Після цього її швидкість зменшується до 400 м/с .Визначте середню силу опору з якою дошка діє на кулю.


m(v1^2-v0^2)/2=F*S
F=m(v1^2-v0^2)/(2*S)=0,01*(800^2-400^2)/(2*0,08) Н = 30000 Н = 30 кН