1.Змішали 30 л води при температурі 20 градусів, і 12 л води при температурі 60 градусів.Визначте

температру суміші. 2.Яка кількість теплоти виділиться у разі згоряння 40 кг кам'яного вугілля?Скільки води можна нагріти від 10 градусів Цельсію до 60 градусів,якщо на її нагрівання витрачається половина отриманої енергії?

Ответы на вопрос

Отвечает Пенской Дима.
1) Такая задача решается через уравнение теплового баланса:

Q1 = c1m1Δt     =       Q2 = c2m2Δt ⇒⇒⇒ Δt = Δt = 60 C - 20 C = 40 C 

2) m = Q / cΔt 

Q - кол-во теплоты 
с - удельная теплоёмкость ( для воды 4200 Дж / кг * С ) 
Δt - разности температур ( 60 С - 10 С = 50 С ) 

Q =  q * m 

q - удельная теплота сгорания ( для каменного угля 35000000 Дж / кг ) 
m - масса ( 40 кг ) 

Q = 35000000 * 40 =1400000000 Дж : 2 ( так как использовали только часть этой энергии ) = 700000000 Дж 

m = 700000000 / 4200 * 50 = 700000000 / 210000 = 3333,3 кг = 3,3333 т