дошка довжиною 3 м лежить на гладкій підлозі. якщо людина масою 60 кг перейде з одного кінця дошки

на інший то вона переміститься на 60 сантиметрів чому дорівнює маса дошки (у кілограмах)

Ответы на вопрос

Отвечает Мулярчик Дима.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання ми можемо використати закон збереження моменту імпульсу. Момент імпульсу дошки і людини до і після переміщення повинен залишатися незмінним.

Початковий момент імпульсу дошки (M1) і людини (M2) дорівнює нулю, оскільки вони спочатку не рухаються. Після переміщення людини момент імпульсу дошки і людини також має дорівнювати нулю.

M1 + M2 = 0

Момент імпульсу людини (M2) дорівнює масі людини помноженій на швидкість її руху. Оскільки вона перемістилася на 60 см (0.6 м) і має масу 60 кг, то M2 = 60 кг * 0.6 м = 36 кг⋅м/c.

Таким чином, щоб загальний момент імпульсу залишався нулем, момент імпульсу дошки (M1) також повинен бути 36 кг⋅м/c. Момент імпульсу дорівнює масі дошки (M) помноженій на її швидкість (v).

M * v = 36 кг⋅м/c

Враховуючи, що швидкість дорівнює переміщенню (60 см), або 0.6 м, отримуємо:

M * 0.6 м = 36 кг⋅м/c

M = (36 кг⋅м/c) / 0.6 м = 60 кг

Отже, маса дошки дорівнює 60 кілограмам.