Допоможіть, будь ласка! На нагрівання тіла від 0 °С до 80 °С витратили 40 МДж теплоти. Яка

кількість теплоти потрібна для нагрівання цього ж тіла від 0 °С до 20 °С. Відповідь надати в джоулях.

Ответы на вопрос

Отвечает Балдый Даша.

Відповідь:

Потрібно 10 000 000 Дж для нагрівання тіла від 0 °С до 20 °С

Пояснення:

Дано:

T_{1} = 0 °С

T_{2} = 80 °С

Q_{1} = 40 000 000 Дж

T_{3} = 20 °С

m = const

c = const

Знайти:

Q_{2} \ - \ ?

-------------------------------------------------

Розв'язання:

Кількість теплоти для нагрівання тіла:

\boxed{Q = cm \Delta T}

Нагрівання тіла від 0 °С до 80 °С:

Q_{1} = cm(T_{2} - T_{1})

Нагрівання тіла від 0 °С до 20 °С:

Q_{2} = cm(T_{3} - T_{1})

---------

\displaystyle \frac{Q_{1}}{Q_{2}} = \frac{ cm(T_{2} - T_{1})}{ cm(T_{3} - T_{1})} = \frac{ T_{2} - T_{1}}{ T_{3} - T_{1}} \Longrightarrow \boldsymbol{ \boxed{ Q_{2} = Q_{1} \bigg(\frac{ T_{3} - T_{1}}{ T_{2} - T_{1}} \bigg)}}

Розрахунки:

\boldsymbol{Q_{2} }= 40 000 000 Дж((20 °С - 0 °С) / (80 °С - 0 °С)) = 10 000 000 Дж

Відповідь: Q_{2} = 10 000 000 Дж.