Як зміниться сила взаємодії двох точкових зарядів, якщо відстань між ними збільшити в 2 рази, і

величину їхніх зарядів теж збільшити в 2 рази?​

Ответы на вопрос

Отвечает Бербенец Андрей.

Ответ:

Сила взаємодії двох точкових зарядів визначається формулою Кулона:

F = k * q1 * q2 / r^2

де k - електростатична стала, q1 та q2 - заряди точкових зарядів, r - відстань між зарядами.

Якщо збільшити відстань між зарядами в 2 рази, то r стане рівним 2r, тоді сила взаємодії буде:

F' = k * q1 * q2 / (2r)^2 = k * q1 * q2 / 4r^2 = F / 4

Якщо збільшити величину зарядів в 2 рази, то q1 та q2 стануть рівними 2q1 та 2q2 відповідно, тоді сила взаємодії буде:

F'' = k * (2q1) * (2q2) / r^2 = 4 * (k * q1 * q2 / r^2) = 4F

Отже, якщо збільшити відстань між зарядами в 2 рази та збільшити величину їхніх зарядів в 2 рази, то сила взаємодії зменшиться в 4 рази (F/4), а якщо збільшити величину зарядів в 2 рази, не змінюючи відстань між зарядами, то сила взаємодії збільшиться в 4 рази (4F).

Объяснение: