ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА, СРОЧНО!!! Як і в скільки разів зміниться опір провідника, якщо довжину

провідника зменшили в 8 разів, а площу поперечного перерізу збільшили в 2 рази? Очень надо, у меня кр

Ответы на вопрос

Отвечает Гуров Артем.

Ответ:

опір провідника зменшиться в 16 разів

Объяснение:

Згідно з законом Ома, опір провідника залежить від його довжини та площі поперечного перерізу наступним чином:

R = (ρL) / A

де R - опір провідника, ρ - специфічний опір матеріалу провідника, L - довжина провідника, A - площа поперечного перерізу провідника.

Якщо довжину провідника зменшили в 8 разів, а площу поперечного перерізу збільшили в 2 рази, то ми можемо використати цей закон для розрахунку нового опору провідника:

Нова довжина: L' = L / 8 Нова площа: A' = A * 2

Тоді новий опір провідника:

R' = (ρL') / A' = (ρ(L/8)) / (A2) = (ρL) / (A8) = R * (L / (8*A))

Отже, новий опір провідника буде меншим за початковий величиною:

Отже, опір провідника зменшиться в 16 разів