Два ковзаники масою 1 кг катаються по катку. Один ковзаник рухається зі швидкістю 5 м/с, а інший -

зі швидкістю 3 м/с у протилежному напрямку. Що станеться зі швидкістю ковзанів, якщо вони зіткнуться? Обчисліть швидкість, з якою ковзаники рухатимуться після зіткнення. Використайте закон збереження імпульсу​

Ответы на вопрос

Отвечает Вороны Белые.

Ответ:

Можемо записати рівняння збереження імпульсу:

м₁ * v₁ + м₂ * v₂ = 0,

де м₁ і м₂ - маси ковзанів, v₁ і v₂ - їхні швидкості до зіткнення.

За даними, м₁ = м₂ = 1 кг, v₁ = 5 м/с, v₂ = -3 м/с (від'ємне значення означає, що рух відбувається у протилежному напрямку).

Підставляємо ці значення в рівняння:

1 кг * 5 м/с + 1 кг * (-3 м/с) = 0,

5 м/с - 3 м/с = 0,

2 м/с = 0.

Объяснение:

За законом збереження імпульсу, сума імпульсів системи зберігається під час зіткнення. У даному випадку, коли два ковзаники зіткнуться, їхня сумарна імпульс після зіткнення буде нульовою, оскільки один рухається в одному напрямку, а інший - у протилежному напрямку.