В електричному нагрівнику, розрахованому на напругу 220 В при силі струму 10 А , використовується

дріт перерізом 0,2 мм з питомим опором 0,45.Визначити довжину цього провідника​

Ответы на вопрос

Отвечает Луценко Андрій.
Добре, щоб визначити довжину провідника, нам потрібно знати опір провідника та його переріз, а також питому провідність матеріалу, з якого виготовлений дріт.

Опір провідника можна обчислити за формулою:

R = p*l/S

де R - опір провідника, p - питома провідність, l - довжина провідника, S - переріз провідника.

Так як у нас відомі значення перемінного струму (220 В, 10 А), то ми можемо визначити активну потужність P у нагрівачу:

P = U * I = 220 В * 10 А = 2200 Вт.

Тоді, використовуючи формулу для потужності електричної енергії:

P = (p * l * S) / l

Отримуємо:

l = (p * S * l) / P

Підставляємо відомі значення: p = 0.45, S = (π/4) * (0.2 мм)^2 = 0.00003142 мм^2, P = 2200 Вт.

l = (0.45 * 0.00003142 мм^2 * l) / 2200 Вт

Помножимо обидві сторони на 2200 Вт, і поділимо на 0.45 * 0.00003142 мм^2

l = (2200 Вт * l) / 0.000012789 Вт

Отже, довжина провідника дорівнює

l = 451.8 метрів (округлимо до найближчого цілого числа).

Таким чином, довжина провідника приблизно 452 метри.