Дві маленькі металеві кульки перебувають на відстані 1 см. Якою буде сила взаємодії між ними, якщо

5 млрд електронів з однієї кульки перенести на іншу? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Леонардыч Евгений.

Объяснение:

N = 5·10⁹ - число перенесенных электронов

e = 1,6·10⁻¹⁹ Кл - заряд электрона

r = 1 см = 0,01 м

______________

F - ?

1)

Найдем перенесенный заряд:

q = e·N = 1,6·10⁻¹⁹ · 5·10⁹ = 0,8·10⁻⁹ Кл

2)

В результате переноса первый шарик получил заряд q = +0,8 нКл, а другой q = -0,8 НКл

3)

Тогда сила притяжения шариков:

F = k·q² / r² = k· (q/r) ²

F = 9·10⁹·(0,8·10⁻⁹ / 0,01)² ≈ 58·10⁻⁶ Н или F = 58