ПОМОЖІІТЬ!! Два точкові заряди, значення одного яких -10нКл перебуваючи на відстані 20 см один

від одного, притягуються силою 1,8-10 Н. Визначити знак і значення другого заряду​

Ответы на вопрос

Отвечает Кижаева Таня.

Відповідь:

Силу притягання між двома точковими зарядами можна розрахувати за допомогою закону Кулона:

F = k * q1 * q2 / r^2

де F — сила притягання, k — постійна Кулона (8,99 x 10^9 Нм^2/C^2), q1 і q2 — величини зарядів, а r — відстань між зарядами.

Враховуючи, що F = 1,8 x 10^-10 Н, q1 = -10 нКл і r = 20 см = 0,2 м, ми можемо обчислити q2:

q2 = F * r^2 / (k * q1)

= 1,8 x 10^-10 Н * (0,2 м)^2 / (8,99 x 10^9 Нм^2/C^2 * -10 нКл) = 4,44 x 10^-10 С

Оскільки q2 має позитивне значення, другий заряд є позитивним. Значення другого заряду дорівнює 4,44 х 10^-10 Кл.