Прошу допомогти Тіло масою 1 кг. падає без початкової швидкості на вертикально розташовану

невагому пружину жорсткістю 500 Н/м, в наслідок чого її максимальна деформація становить 10 см. З якої висоти впав тягар?

Ответы на вопрос

Отвечает Токарев Эрнест.

Відповідь:

Тягар впав з висоти 0,25 м (або 25 см).


Пояснення:

Дано:

m = 1 кг
v₀ = 0 м/с
k = 500 Н/м
Δх = 10 см = 0,1 м
g = 9,8 Н/м ≈ 10 Н/м

Знайти: h

Розв'язок:

У початковій точці руху тіло має потенційну енергії, а кінетична енергія дорівнює нулю (тому що початкова швидкість 0). Далі тіло падає на землю. У цей час потенційна енергія переходить у кінетичну. У момент падіння на пружину вся енергія тягаря пішла на деформацію пружини, тому що діє закон збереження енергії. Складемо рівняння:

Е(п) = E(пруж), где:

  • Е(п) = mgh (потенційна енергія),
  • E(пруж) = k(Δх)² / 2 (енергія пружно деформованого тіла).

Виведемо формулу для обчислення h:

mgh = k(Δх)² / 2
h = k(Δх)² / (2mg)

Обчислюємо:

h = 500 Н/м * (0,1 м)² / (2 * 1 кг * 10 Н/м) = 0,25 м

Відповідь: h = 0,25 м.

#SPJ1