на якій висоті від поверхні сила тяжіння в 4 рази менша ніж на поверхні Землі? Радіус Землі

6,4*10^6. Відповідь виразити в км​

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Валерия.

Ответ:

Сила тяжіння зменшується із збільшенням відстані від центру Землі. За законом всесвітнього тяжіння сила тяжіння (F) зменшується обернено пропорційно квадрату відстані (r) від центру Землі:

F = G * (m1 * m2) / r^2

де G - гравітаційна стала

m1 і m2 - маси об'єктів (у нашому випадку маса Землі і маса тіла, якому діє сила тяжіння)

r - відстань від центру Землі

Ми хочемо знайти висоту (h), на якій сила тяжіння буде в 4 рази менша ніж на поверхні Землі (F_земля). Тобто:

F = (1/4) * F_земля

Таким чином, ми можемо записати:

G * (m1 * m2) / r^2 = (1/4) * (G * (m1 * m2) / R^2)

де R - радіус Землі

Масу Землі та гравітаційну сталу (G) у рівняннях можна скасувати:

1 / r^2 = (1/4) * (1 / R^2)

Тепер ми можемо виразити r (відстань від центру Землі) від r = R + h (де h - висота від поверхні Землі):

1 / (R + h)^2 = (1/4) * (1 / R^2)

Розкривши квадрат на лівій стороні і спрощуючи рівняння, ми отримаємо:

4 * R^2 = (R + h)^2

Розкривши квадрат і спрощуючи, отримаємо:

4 * R^2 = R^2 + 2 * R * h + h^2

Тепер вирішуємо рівняння відносно h:

3 * R^2 = 2 * R * h + h^2

h^2 + 2 * R * h - 3 * R^2 = 0

Знайдемо корені цього квадратного рівняння, використовуючи квадратне рівняння:

h = (-2 * R ± √(4 * R^2 + 12 * R^2)) / 2

h = (-2 * R ± √(16 * R^2)) / 2

h = (-2 * R ± 4 * R) / 2

h = (2 * R) / 2

h = R

Отже, висота від поверхні Землі, на якій сила тяжіння буде в 4 рази менша ніж на поверхні Землі, дорівнює радіусу Землі (R). Підставляючи значення радіусу Землі (6.4 * 10^6 метрів), отримуємо:

h = 6.4 * 10^6 метрів = 6400 кілометрів

Отже, висота, на якій сила тяжіння в 4 рази менша ніж на поверхні Землі, дорівнює 6400 кілометрів.