Три тіла однаковоï маси, виготовлені зі сталі, латуні та заліза нагрівають на 40 ºС. Якому тілу

надають найбільшу кількість теплоти? Питома теплоємність латуні 380 Дж/(кг °C), заліза 460 Дж/(кг °C), сталі 500 Дж/(кг °C).СРОЧНО ДАМ 90 БАЛОВ​

Ответы на вопрос

Отвечает Пономаренко Алина.
Для знаходження тіла, якому надають найбільшу кількість теплоти, ми можемо використовувати формулу для обчислення теплоємності:

Q = mcΔT

Де:
Q - кількість теплоти,
m - маса тіла,
c - питома теплоємність тіла,
ΔT - зміна температури.

Оскільки маса однакова для всіх трьох тіл, ми можемо порівняти кількість теплоти, яку надають тіла при однаковій зміні температури:

Q = mcΔT

Для кожного з трьох тіл (латуні, заліза і сталі) розрахуємо кількість теплоти, яку вони набули при нагріванні на 40 ºC. Питомі теплоємності надані у завданні:

Питома теплоємність латуні (c_латуні) = 380 Дж/(кг °C)
Питома теплоємність заліза (c_заліза) = 460 Дж/(кг °C)
Питома теплоємність сталі (c_сталі) = 500 Дж/(кг °C)

Температурна зміна (ΔT) = 40 ºC (оскільки всі три тіла нагріваються на 40 ºC).

Припустимо, що маса кожного тіла - m кг.

Тепер розрахуємо кількість теплоти (Q) для кожного тіла:

Q_латунь = m * c_латуні * ΔT
Q_залізо = m * c_заліза * ΔT
Q_сталь = m * c_сталі * ΔT

Порівняємо ці значення, щоб визначити, яке тіло надає найбільшу кількість теплоти.

Q_латунь = m * 380 Дж/(кг °C) * 40 °C
Q_залізо = m * 460 Дж/(кг °C) * 40 °C
Q_сталь = m * 500 Дж/(кг °C) * 40 °C

Зараз порівняємо кількість теплоти для латуні, заліза і сталі:

Q_латунь = 15200m Дж
Q_залізо = 18400m Дж
Q_сталь = 20000m Дж

Оскільки маса (m) однакова для всіх трьох тіл, ми бачимо, що тіло зі сталі надає найбільшу кількість теплоти (20000m Дж). Таким чином, тіло зі сталі надає найбільшу кількість теплоти серед трьох тіл.