На тіло діють 4 сили: сила 8 Н вертикально вверх, сила 5 Н вертикально вниз та дві сили 7 Н та 3 Н,

що діють у горизонтальній площині протилежно одна до одної. Знайдіть модуль рівнодійної цих чотирьох сил. Відповідь вкажіть у Н

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Алина.

Ответ:

Для знаходження модуля рівнодійної сили потрібно скласти всі чотири сили.

Спочатку розглянемо вертикальні сили: сила 8 Н вертикально вверх і сила 5 Н вертикально вниз. Вони протилежні за напрямком, тому рівнодійна вертикальна сила дорівнює різниці між ними:

8 Н - 5 Н = 3 Н вгору.

Тепер розглянемо горизонтальні сили: сила 7 Н і сила 3 Н, що діють в протилежних напрямках у горизонтальній площині. Для знаходження рівнодійної горизонтальної сили віднімемо одну силу від іншої:

7 Н - 3 Н = 4 Н.

Отже, рівнодійна сила для всіх чотирьох сил буде сумою рівнодійних вертикальної і горизонтальної сил:

3 Н (вгору) + 4 Н (вправо) = 5 Н.

Модуль рівнодійної сили становить 5 Н.