1. Сталева деталь, масою 3,5 кг остигнула від 457 до 57 С. Яку якість теплоти віддала деталь?​


Ответы на вопрос

Отвечает Гергель Дмитрий.
Для визначення кількості теплоти, відданої сталевою деталлю, можна скористатися формулою:

\[ Q = mc\Delta T \]

де:
- \( Q \) - теплота,
- \( m \) - маса,
- \( c \) - специфічна теплоємність матеріалу,
- \( \Delta T \) - зміна температури.

Виразимо теплоту:

\[ Q = 3.5 \, \text{кг} \cdot c \cdot (57 - (-457)) \, ^\circ\text{C} \]

Враховуючи, що для сталі \( c \approx 0.45 \, \text{Дж/(г} \cdot ^\circ\text{C)} \) (специфічна теплоємність сталі), підставимо значення:

\[ Q \approx 3.5 \, \text{кг} \cdot 0.45 \, \text{Дж/(г} \cdot ^\circ\text{C)} \cdot (57 - (-457)) \, ^\circ\text{C} \]

Розрахунок допоможе визначити, скільки теплоти віддала сталева деталь.