19.13. Два параллельных провода находятся на расстоянии 6 см один от другого. Сила тока в одном

из них 15 А, в другом 10 А. Какова длина участка проводов, на которой будет дейст вовать сила 1,4 MH?

Ответы на вопрос

Отвечает Москвина Аня.

Объяснение:

Для проводу з силою струму 15 А:

Магнітне поле на відстані r від проводу обчислюється за формулою:

B1 = (μ0 * I1) / (2 * π * r1),

де:

μ0 - магнітна проникність вакууму (4π × 10^(-7) Тл·м/А),

I1 - сила струму в першому проводі (15 А),

r1 - відстань від першого проводу (6 см = 0,06 м).

B1 = (4π × 10^(-7) Тл·м/А * 15 А) / (2 * π * 0,06 м) = (6π × 10^(-6) Тл) / (2 * π * 0,06 м) = 0,05 Тл.

Для проводу з силою струму 10 А:

Магнітне поле на відстані r від другого проводу також обчислюється за тією ж формулою:

B2 = (μ0 * I2) / (2 * π * r2),

де:

I2 - сила струму в другому проводі (10 А),

r2 - відстань від другого проводу (6 см = 0,06 м).

B2 = (4π × 10^(-7) Тл·м/А * 10 А) / (2 * π * 0,06 м) = (4π × 10^(-6) Тл) / (2 * π * 0,06 м) = 0,033 Тл.

Тепер ми знаємо магнітні поля від кожного з проводів. Сума цих полів на участку буде дорівнювати 1,4 мікротеслам (1,4 μT), оскільки величина магнітного поля додається векторно:

B_сума = B1 + B2 = 0,05 Тл + 0,033 Тл = 0,083 Тл.

Тепер ми можемо знайти відстань r від проводів, на якій сума магнітних полів дорівнює 1,4 мікротеслам:

1,4 × 10^(-6) Тл = (μ0 * I) / (2 * π * r).

Розв'яжемо це рівняння для r:

r = (μ0 * I) / (2 * π * B_сума).

r = (4π × 10^(-7) Тл·м/А * 25 А) / (2 * π * 0,083 Тл) ≈ 0,006 метрів або 6 міліметрів.

Отже, довжина участка проводу, на якому діє магнітна індукція 1,4 мікротеслам, становить приблизно 6 міліметрів.