5. Машина 70 л бензин жұмсап, 72 км/сағ орташа жылдамдықпен 300 км жол жүрді. Егер машинаның ПӘК-і

25% болса, осы жолдағы оның ор- таша қуаты қандай болды?​

Ответы на вопрос

Отвечает Рубцова Алина.

Ответ:

Берілгені:

S = 300км = 300000м

V = 72км/ч = 20м/с

КПД = 25% = 0, 25

V = 70л = 0,07м3

q = 4,6 107 Дж/кг

= 710 кг/м3 .

N- ?

шешуі:

1). t = S/ V

t = 15000с

2). m = V

m = 49,7кг = 50кг

3). Аз = Q = q m

Аз = 230 107 Дж

4). КПД = Ап/Аз

Ап = КПД Аз

Ап = 57,5 107 Дж

5). N = Ап/ t

N = 38333Вт = 38 кВт

жауабы: 38 кВт