на шовковій нитці висить металева кулька масою 10г , заряд якої +0,4мкКл. Якою стане сила нятягу

нитки , якщо знизу на відстані 20см від кульки розмістити заряд +1мкКл​

Ответы на вопрос

Отвечает Русак Александра.

Ответ:

Объяснение:

1)

Сила отталкивания зарядов:

Fкл = k·q₁·q₂ / r² = 9·10⁹·0,4·10⁻⁶·1·10⁻⁶ / (0,20)² = 0,090 Н   или   90 мН

2)

Сила тяжести:

Fт = m·g = 0,010·10 = 0,100 Н    или 100 мН

3)

Сила натяжения:

T = Fт - Fкл = 100 - 90 = 10 мН