За течією моторний човен проходить відстань між двома пристанями за 2 год, а проти течіїї за 4 год.

За який час пропливає від однієї пристані до іншої пліт? Швидкість човна відносно води є сталою

Ответы на вопрос

Отвечает Дорохова Маргарита.
Плот рухається зі швидкістю течії.
Позначимо відстань між пристанями s,
швидкість моторного човна -- v₁,
швидкість течії -- v₂. 
Отже, треба знайти: t =  \frac{s}{v_{2}} .
Маємо:
 \left \{ {{(v_{1}+v_{2})*2=s} \atop {(v_{1}-v_{2})*4=s}} \right.
 \left \{ {{v_{1}+v_{2}= \frac{s}{2}} \atop {v_{1}-v_{2}=\frac{s}{4}}} \right.
Віднімемо від першого рівняння друге. Отримаємо:
2·v₂ = \frac{s}{4}
v₂ = \frac{s}{8}
t =  \frac{s}{v_{2}} =\frac{s}{\frac{s}{8}} = 8 годин