До якої температури можна нагріти воду масою 10 кг, початкова температура якої 10 °С, зпалюючи

торф масою 0,5 кг? ККД 42 %. Питома теплоємність води 4200 Дж/ кг С, питома теплота згорянн торфу 14-106 Дж/кг. Відповідь записати числом, одиниці вимірювання не позначати.

Ответы на вопрос

Отвечает Кондратьев Никита.

Ответ:

Для вирішення цієї задачі спочатку визначимо, скільки енергії виділиться під час згоряння торфу. Відомо, що питома теплота згоряння торфу дорівнює 14 * 10^6 Дж/кг, а маса торфу 0,5 кг. Тоді загальна енергія виділиться так:

Енергія = (питома теплота згоряння торфу) * (маса торфу)

Енергія = (14 * 10^6 Дж/кг) * (0,5 кг) = 7 * 10^6 Дж

Тепер ми можемо визначити, на скільки градусів підігріється вода, використовуючи питому теплоємність води. Формула для цього:

Енергія = (маса води) * (питома теплоємність води) * (зміна температури)

7 * 10^6 Дж = (10 кг) * (4200 Дж/кг°C) * (зміна температури)

Тепер розв'яжемо це рівняння для зміни температури:

зміна температури = (7 * 10^6 Дж) / (10 кг * 4200 Дж/кг°C) ≈ 16,67°C

Тепер додайте цю зміну температури до початкової температури води:

Кінцева температура = 10°C + 16,67°C ≈ 26,67°C

Отже, вода підігріється до приблизно 26,67 градусів Цельсія після згоряння 0,5 кг торфу при ККД 42%.