СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПЖ 5.Яку роботу виконає електричний струм у лампочці кишенькового ліхтарика за 4

хв , якщо напруга 2,5 В а сила струму 0,4 А. 6.Чому дорівнює опір у провіднику ,якщо при проходженні по ньому електричного струму 5 А протягом 6 хвилин, виділяється 50 кДж теплоти. 7.Під час електролізу на катоді виділилося 1,8 г хрому.Скільки часу тривав електроліз ,якщо сила струму була 2,8 А.

Ответы на вопрос

Отвечает Ковальчук Артем.

Відповідь:

Пояснення:

5. Для визначення роботи, виконаної електричним струмом у лампочці кишенькового ліхтарика, використовуємо формулу:

робота = напруга * сила струму * час.

У даному випадку, напруга становить 2,5 В, сила струму дорівнює 0,4 А, а час рівний 4 хв (або 240 секунд). Підставляємо ці значення в формулу:

робота = 2,5 В * 0,4 А * 240 с = 240 В * А * с.

Отже, робота, виконана електричним струмом у лампочці кишенькового ліхтарика протягом 4 хв, становить 240 В * А * с.

6. Для визначення опору провідника використовуємо закон Джоуля-Ленца, стверджуючи, що теплова відокремлена в енергію, прямопропорційна площа сили струму, час і опору провідника:

теплота = опір * (сила струму)² * час.

У даному випадку теплота становить 50 кДж, сила струму - 5 А, година - 6 хвилин (або 360 секунд). Потрібно перевести теплоту до одиниці Джоуля, тому помножимо на 1000:

теплота = 50 кДж * 1000 = 50000 Дж.

Підставляємо значення тепла, сили струму і часу у формулі:

50000 Дж = опір * (5 А)² * 360 с.

Розв'язуємо це рівняння для опори:

опір = 50000 Дж / [(5 А)² * 360 с].

опір = 50000 Дж / (25 А² * 360 с).

опір = 50000 Дж / 9000 А² с.

опір ≈ 5,56 Ом.

Отже, опір провідника, якщо при проходженні по ньому електричного струму 5 А протягом 6 хвилин виділяється 50 кДж теплоти, приблизно дорівнює 5,56 Ом.

7. Для визначення часу електролізу використовуємо закон Фарадея, який говорить про пропорційність між виділенням на електродіапазон, силою струму і часом:

маса = (сила струму * час * еквівалентна маса) / заряд.

Еквівалентна маса хрому дорівнює молярній масі поділень на заряд електрона. Для хрому молярна маса приблизно 52 г/моль, а заряд електрона приблизно 1,6 * 10^(-19) Кл.

еквівалентна маса = 52 г/моль / (1,6 * 10^(-19) Кл).

еквівалентна маса ≈ 3,25 * 10^20 г/Кл.

Підставляємо відповідні значення у формулу:

1,8 г = (2,8 А * час * 3,25 * 10^20 г/Кл) / (1,6 * 10^(-19) Кл).

Можемо спростити рівняння, розділивши на (2,8 А * 3,25 * 10^20 г/Кл):

1,8 г / (2,8 А * 3,25 * 10^20 г/Кл) = час / (1,6 * 10^(-19) Кл).

Виразимо час:

час = (1,8 г * 1,6 * 10^(-19) Кл) / (2,8 А * 3,25 * 10^20 г/Кл).

Підраховуємо:

час ≈ 2,52 * 10^(-3) с.

Отже, час електролізу склав близько 2,52 мілісекунди.