Яким повинен бути опір шунта , щоб мікроамперметр на 50 мА з внутрішнім опором 1кОм міг міряти

струм 2,5 А.

Ответы на вопрос

Отвечает Юзьвяк Алінка.

Відповідь:

Для визначення опору шунта, який дозволить мікроамперметру з внутрішнім опором 1 кОм міряти струм 2,5 А, ми можемо скористатися законом Ома. Загальний закон Ома говорить, що струм (I) через деякий елемент ділиться на напругу (V) та опір (R): I = V/R.

У даному випадку мікроамперметр має внутрішній опір 1 кОм, і ми хочемо виміряти струм 2,5 А. Оскільки вимірювальний прилад підключений у шунт (паралельно до досліджуваного елемента), загальний струм через обидва елементи має бути рівним 2,5 А.

Отже, ми можемо скористатися формулою, що описує загальний струм для паралельного з'єднання: I_total = I_mic + I_shunt, де I_total - загальний струм, I_mic - струм через мікроамперметр і I_shunt - струм через шунт.

Зважаючи на те, що мікроамперметр має вимірювати струм 50 мА (або 0,05 А) і має внутрішній опір 1 кОм, ми можемо записати: I_mic = 0,05 А та R_mic = 1 кОм.

Також, знаючи, що загальний струм повинен бути 2,5 А, ми можемо записати: I_total = 2,5 А.

Тепер ми можемо замінити ці значення у формулу I_total = I_mic + I_shunt і отримати: 2,5 А = 0,05 А + I_shunt.

Залишається розв'язати це рівняння для I_shunt: I_shunt = 2,5 А - 0,05 А = 2,45 А.

Отже, щоб мікроамперметр з внутрішнім опором 1 кОм міг міряти струм 2,5 А, опір шунта повинен бути наступним: R_shunt = V/I_shunt = 1 кОм/2,45 А = 0,408 кОм (або 408 Ом).

Пояснення: