СРОЧНО! Для визначення питомої теплоємності сталі в калориметр, що містить воду масою 500 г при

температурі 13 ° С, опущено сталеве тіло масою 400 г, нагріте до температури 100 ° С. Температура води в калориметрі підвищилася до 20 ° С. Визначте питому теплоємність сталі.

Ответы на вопрос

Отвечает Гайдов Эмиль.

Вiдповідь: 460 Дж/кг*°С

---------------------------

m₁ = 500 г. = кг.

t₁ = 13 °C

t₂ = 100 °C

m₂ = 400 г. = 0,4 кг.

t₃ = 20 °C

c₁ = 4200 Дж/кг*°C

c₂ = ?

Рішення:

Q₁ = Q₂

Q₁ = c₂*m₂*Δt₂

Q₂ = c₁*m₁*Δt₁

c₂ = c₁*m₁*Δt₁ / m₂*Δt₂

c₂ = 4200*0,5*(20-13) / 0,4*(100-20) = 14700 / 80 = 460 Дж/кг*°С