До системи входять два тіла масами m1=500 г, m2=700 г, зв'язані ниткою. До одного з тіл прикладена

сила 4 Н. Визначити силу натягу нитки, якщо коефіцієнт тертя між тілами і поверхнею становить 0,03 та прискорення з яким рухається система тіл.

Ответы на вопрос

Отвечает Вечорко Екатерина.

Ответ:

сила натягу нитки, яка діє на обидва тіла системи, дорівнює T = 6,07 Н

Отвечает Плотко Андрей.

Другий закон Ньютона стверджує, що сума сил, які діють на тіло, дорівнює масі, помноженій на прискорення тіла.

F = m * a

Застосуємо цей закон до кожного з тіл системи і до системи в цілому.

Для першого тіла :

m1 * a = T - Fтр

T - сила натягу нитки, Fтр - сила тертя.

Для другого тіла :

m2 * a = T

Ми можемо сформулювати рівняння для всієї системи, оскільки обидва тіла рухаються з однаковим прискоренням a.

(m1 + m2) * a = T - Fтр

Також відомо, що до першого тіла прикладена сила 4 Н, тобто F=4 Н.

Тепер можна знайти прискорення a :

a = (F - Fтр) / (m1 + m2) = (4 Н - 0,03 * (m1 + m2) * g) / (m1 + m2)

g - прискорення вільного падіння, g = 9,8 м/c^2.

Підставляємо відомі нам дані і отримуємо результат :

a = (4 Н - 0,03 * (0,5 кг + 0,7 кг) * 9,8 м/c^2) / (0,5 кг + 0,7 кг) ≈ 1,22 м/c^2

Тепер можна знайти силу натягу нитки T :

T = m2 * a = 0,7 кг * 1,22 м/c^2 ≈ 0,85 Н

В результаті сила натягу нитки становить приблизно 0,85 Н.