Скільки відсотків теплоти пішло для нагрівання на примусі 1,5л води від 15* до 75*, якщо спалили 30

г гасу?

Ответы на вопрос

Отвечает Васильковская Мария.

Ответ:

Для розрахунку відсотку теплоти, яка пішла на нагрівання води, нам потрібно знати кількість теплоти $Q$, яку виділив газовий примус, та кількість теплоти $Q1$, яку потрібно передати воді, щоб нагріти її з 15 °C до 75 °C.

Кількість теплоти, яку потрібно передати воді, можна обчислити за формулою:

$$Q1 = m \cdot c \cdot \Delta T$$

де $m$ - маса води, $c$ - її теплоємність, $\Delta T$ - зміна температури.

Підставляємо відповідні значення:

$$Q1 = 1,5 \cdot 4,2 \cdot (75 - 15) = 378 \text{ кДж}$$

Кількість теплоти, яку виділив газовий примус, можна обчислити за формулою:

$$Q = m \cdot Q\text{гор.}$$

де $m$ - маса газу, $Q\text{гор.}$ - теплота згорання газу.

Підставляємо відповідні значення:

$$Q = 30 \cdot 50 = 1500 \text{ кДж}$$

Отже, відсоток теплоти, яка пішла на нагрівання води, можна обчислити за формулою:

$$\text{Відсоток} = \frac{Q1}{Q} \cdot 100\% = \frac{378}{1500} \cdot 100\% \approx 25\%$$

Отже, близько 25% теплоти, яку виділив газовий примус, пішла на нагрівання 1,5 л води з 15 °C до 75 °C. Решта теплоти пішла на інші процеси, наприклад, на нагрівання повітря або на втрати тепла через стінки посудини.