2Джерело з ЕРС 1,5B та внутрішнім опором 0,5 Ом працює при силі струму 0,6А.Знайти зовнішній опір,

спад напруги та ККД. СРОЧНО ❗❗❗•​

Ответы на вопрос

Отвечает Кресов Данил.

Відповідь:

Для розв'язання цієї задачі використовуємо закон Ома та формули для обчислення зовнішнього опору, спаду напруги та коефіцієнта корисної дії (ККД).

Зовнішній опір (Rз) можна знайти за формулою:

Rз = Uз / I,

де Uз - напруга джерела (1,5 В),

I - сила струму (0,6 А).

Rз = 1,5 В / 0,6 А = 2,5 Ом.

Спад напруги (Uсп) на внутрішньому опорі (Rв) можна знайти за формулою:

Uсп = Rв * I,

де Rв - внутрішній опір (0,5 Ом),

I - сила струму (0,6 А).

Uсп = 0,5 Ом * 0,6 А = 0,3 В.

ККД (η) можна знайти за формулою:

η = (Uз - Uсп) / Uз * 100%,

де Uз - напруга джерела (1,5 В),

Uсп - спад напруги на внутрішньому опорі (0,3 В).

η = (1,5 В - 0,3 В) / 1,5 В * 100% = 80%.

Таким чином, зовнішній опір дорівнює 2,5 Ом, спад напруги становить 0,3 В, а коефіцієнт корисної дії складає 80%.

Пояснення: