У воду масою 0,8 кг із температурою 30 °C поклали лід, температура якого становить 0 °C Яка

темпера- тура встановиться в посудині, якщо маса льоду дорівнює: 80 г?

Ответы на вопрос

Отвечает Жернакова Алина.

Дано:

t л = 0 ° С

λ = 330 000 Дж/кг

m л = 0.5 кг,

t в1 = 30 ° С

m в = 1 кг,

C = 4200

t в2 -?

.кt л = 0 °С < t в1 = 30 °С крига почне плавитися. Кількість теплоти, яке забере лід при розплавленні (Q1 = λ·m л ) дорівнює кількості теплоти, яку віддасть вода при охолодженні (Q2 = m · С·(t в1 –t в2 ). t в2 – встановлена температура в посудині. Складемо рівність: Q1 = Q2

λ·m л = m · С·(t в1 –t в2 )

(t в1 –tв2 ) = λ·m л / m · С

(t в1 -t в2 ) = 330 000 · 0.5 / (1 · 4200)

(t в1 -t в2 ) = 39.3

t в2 = 39.3 - t в1 = 39.3 - 30 = 9.3 °С