у мережу напругою 220 в включено нагрівальний прилад визначте питомий опір матеріалу з якого

виготовлена спіраль нагрівального приладу якщо він споживає потужність 2200 вт довжина спіралі 11 м поперечний переріз 0.12 1 мм квадратні

Ответы на вопрос

Отвечает Моргенштерн Максим.

Ответ:

ρ = 2,42 * 10⁻⁷ Ом·м (В одиницях СІ), або

ρ = 0,242 Ом·мм²/м

Объяснение:

Знайдемо опір провідника - спіралі.

Нам відома потужність і напруга, тому із формули потужності

P=\frac{U^{2} }{R}

знаходимо R=\frac{U^{2} }{P}

В свою чергу опір провідника довжиною l і з поперечним перерізом S визначається співвідношенням

R=\rho\frac{l}{S} , де ρ - питомий опір матеріалу.

Отримуємо рівняння:

\frac{U^{2} }{P}=\rho\frac{l}{S}  ⇒

\rho=\frac{U^{2}*S }{P*l}

Залишилось привести одиниці виміру площі перерізу до м²:

S= 0.121 мм² = 1,21 * 10⁻⁷ м².

Підставляємо числові дані в формулу:

ρ = (220² * 1,21 * 10⁻⁷) / (2200 * 11) = 2,42 * 10⁻⁷ Ом·м (В одиницях СІ)

ρ = (220² * 0,121 ) / (2200 * 11) = 0,242 Ом·мм²/м