Опір вольфрамової нитки лампи за 20градусов дорінюе 20 Ом. Опір тієї ж нитки в робочому стані 188

Ом. Якою є температура розжареної нитки. Помгите решить

Ответы на вопрос

Отвечает Некрасов Паша.

Відповідь:

t = 1909° C

Пояснення:

Дано: t0 = 20° C, R0 = 20 Ом, R = 188 Ом

Знайти: t - ?

Рішення

Залежність опору провідника від t°:

R = R0(1 + α*Δt)

α - температурний коефіцієнт опору

R0 - опір провідника за температурою 20° С

Δt - різниця між температурами

α = 0.0044 (вольфрам при 20° C з таблиці)

Виводимо t:

R = R0(1 + α*(t - t0))

R = R0(1 + α*Δt)

R =  R0 + R0*α*Δt

R0*α*Δt = R - R0

t - t0 = (R - R0) / (R0*α)

t = (R - R0) / R0*α + t0

Підставимо значення:

t = (188 - 20) / 20*0.0044 + 20 = 1909° C

Відповідь: t = 1909° C