Два однойменні заряди, один з яких у 4 рази більший від другого, розташували на відстані 20 см

один від одного. На якій відстані від меншого заряду на прямій, що з'єднує ці за ряди, напруженість поля дорівнює нулю?

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмикова Дарья.

Відповідь:

Пояснення:

Щоби напруженість дорівнювала нулю, треба, щоб Е1=Е2, де Е1 - напруженість відносно меншого заряду, а відповідно Е2 - відносно другого

kq1/r²=4kq1/(0,2-r)²

4r²=(0,2-r)²

Або 2r=0,2-r, Або -2r=0,2-r

Або 3r=0,2, Або -r=0,2

Або r=0,0667 м, або r=-0,2 метри