Срочно!!!!!!!!! Даю 30 баллов. Заряд 4нКл у гасі на відстані 0,003 м притягує до себе другий

заряд із силою 2•10-4 Н. Діелектрична проникність гасу дорівнює 2. Знайдіть величину другого заряду. Стала в законі Кулона k = 9•109 Нм2/Кл2.

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Никита.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

q₁ =4 нКл = 4·10⁻⁹ Кл

r = 0,003 м

F = 2·10⁻⁴ Н

ε = 2

k = 9·10⁹ Н·м²/Кл²

________________

q₂ - ?

F = k·q₁·q₂ / (ε·r²)

q₂ = ε·r²·F / (k·q₁)

q₂ = 2·0,003²·2·10⁻⁴ / (9·10⁹·4·10⁻⁹) ≈ 0,1·10⁻⁹ Кл    или     0,1 нКл