8. Аквалангисты достигают глубины 40 м. Каково давление морской воды на этой глубине?


Ответы на вопрос

Отвечает Матвеев Миша.

Ответ:

Объяснение:

Считаем плотность морской воды равной:

ρ = 1030 кг/м³

Получаем гидростатическое давление:

p = ρ·g·h

p = 1030·10·40 ≈ 412 000 Па      или 412 кПа

Отвечает Горт Маргарита.

Відповідь:

511 кПа- повний тиск, гідростатичний- 408 к Па

Пояснення:

Тиск на цій глибині складається з атмосферного тиску, значення якого приблизно 103 000 Па, та гідростатичного тиску морської води p1=ghρ. Густина морської води приблизно 1020 кг/м^3

Тому запишемо  p=pатм+p1

Підставимо попередні формули в останню та отримаємо

p=pатм+ghρ

p= 103 000 Па+10 Н/кг*40м*1020 кг/м^3=511 000 Па

Примітка: тиск тільки морської води, не враховуючи атмосферний тиск 408 000 Па