35. Металеву кульку, вага якої в повітрі 100 Н, повністю занурили в банці з водою. Вкажіть силу

тиску кульки (в СІ) на дно банки, якщо густина металу кульки 10 г/см3, а води – 1 г/см3.

Ответы на вопрос

Отвечает Фарбей Настя.

Відповідь:

90 Н

Пояснення:

Сила тиску і є вага тіла у воді, тобто різниця між вагою у повітрі і силою Архімеда. Знайдемо силу Архімеда, яка діє на тіло. Fа=ρвgV. V- об'єм тіла, його ми можемо знайти з маси тіла V=m/ρ, де m- маса тіла, ρ- густина тіла. Тепер знайдемо масу тіла. В повітрі на нього діє лише сила тяжіння, тому P=mg. Тоді сила тиску кульки F=P-Fа. Підставимо всі попередні формули в останню та отримаємо. F=P-ρвP/ρ=100Н*(1-1000 кг/м^3/10000 кг/м^3)=90 Н