СРОЧНО! У холодну воду температура якої +10°© та маса 400г. опускають залізний брусок ( питома

теплоємність заліза 450 джоулій кг°©, що має температуру +100°© . Обчисліть масу бруска, якщо вода нагрівається до +15°©​

Ответы на вопрос

Отвечает Semeniuk Lera.

Ответ:

m2= 0,42 кг

Объяснение:

Дано:

t1= 10°C

m1= 400г=0,40кг

сз=450Дж/кг•°С

t=100°С

t2= 15°С

m2–?

Розв'язання:

Q1= m1•c•(t-t1)

Q2= m2•c•( t-t2). За рівнянням теплового балансу маємо: Q1= Q2

m1•c•(t-t1)= m2•c•( t-t2)

m2= m1•c•(t-t1)/ c•( t-t2)

m2= кг•Дж/кг•°С•°С/ Дж/кг•°С•°С= кг

m2= 0,4•450• ( 100-10)/ 450•(100-15)= 0,42 (кг)