ДАЮ 100 БАЛОВ!!! Визначте швидкість світла в бензині.Під яким кутом має падати промінь на межу

поділу скло-вода ,щоб кут між відбитим і заломленим променями був прямим?

Ответы на вопрос

Отвечает Анохина Анастасия.

1)По условию должны были дать n бензина, я возьму n=1,5un=c = > u=\frac{c}{n}=2*10^8, где c- cкорость света, n-показать преломления среды

2)  По условию

  \alpha+\beta=90\\\beta=90-\alpha(1)

n_1sin\alpha=n_2sin\beta, где n_1- показать преломления стекла =1,52, n_2-воды = 1,33 => sin\alpha=0,872sin\beta(2)

Подставлю (1)  в (2)

sin\alpha=0,875sin(90-\alpha)\\sin\alpha=0,875cos\alpha\\tg\alpha=0,875\\\alpha=41,2