8. На відстані 1068 м від спостерігача вдаряють молотком по залізничній рейці. Спостерігач,

приклавши вухо до рейки, почув звук на 3 с раніше, ніж він дійшов до ньогопо повітрю. Знайдіть швидкість звуку в сталі, якщо швидкість звуку в повітрі 340 м/с. Допоможіть, будь ласка, даю 15 балів!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Анна.

Відповідь:

Пояснення:

Умова задачі: S  відстань 1068 м, V1  швидкість звуку в повітрі 340м/с, знайти швидкість зіуку в сталі.

1)Шукаємо час  руху звуку в повітрі на відстані 1068 м    t пов.=1068/340=3,14 с.

з умови звук прийшов по рейці на 3 с раніше, ніж по повітрю, t мет=3,14-3,0=0,14 с    швидкість звуку в металі буде: 1068/0,14=7628,6 м/с