Кернеу 4 В болганда, 1 с ишинде 0,8 Дж электр энергиясы жумсалса, велосипед фонарындагы шамнын ток

куши кандай? Срочно срочно срочно ​

Ответы на вопрос

Отвечает Жармагамбетов Тамерлан.

4.Бер:

U=4B

t=1с

A=0,8 Дж

I=?

Шешуі:

q=A/U=0,8Дж/4B=0,2 Кл

I=q/t=0,2Кл/1с=0,2

Жауабы: I=0,2