Допоможіть, будь ласка, терміново вирішити ці дві задачі: 1. Визначити питомий опір матеріалу, з

якого зроблений нагрівальний елемент електричного чайника завдовжки 12 м і площею поперечного перерізу 0,18 мм2, якщо в ньому йде струм 4 А при напрузі 120 В.2. Два резистори R1 = 75 Ом і R2 = 300 Ом з’єднані паралельно. Обчисліть загальний опір ділянки кола. У якому з резисторів сила струму більше? Чому?

Ответы на вопрос

Отвечает Жуков Вадим.

Ответ:

Объяснение:

1) L=12 м    S=0.18 мм²    I=4 A    U=120 B    po=?

===

R=po*L/S=U/I

po=U*S/(I*L)=120*0.18/(4*12)=0.45 Ом*мм²/м

===========================

2) R1=75 Ом   R2=300 Ом   Ro=?

===

1/Ro=1/R1+1/R2

Ro=R1*R2/(R1+R2)=75*300/(75+300)=60 Ом

Токи:

I1=U/R1

I2=U/R2

I1/I2=R2/R1=300/75=4

Ток в R1 в 4 раза больше

============================