Два тіла, що мають однакові негативні заряди, відштов- хуються в повітрі із силою 0,9 Н.

Визначити кількість надлишкових електронів у кожному тілі, якщо відстань між зарядами 8 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Трефилов Валентин.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

r = 8 см = 8*10⁻² м

q₁=q₂=q

F = 0,9 Н

|e|=1,6*10⁻¹⁹ Кл

___________________

N - ?

По закону Кулона:

F = k*q² / r²

q² = F*r² / k

q = r*√(F/k) = 8*10⁻²*√(0,9 / 9*10⁹) ≈ 10^(-4) Кл

Число электронов на каждом шарике:.

N = q / e = 10^(-4 )/ 1,6*10⁻¹⁹ = 0,625*10^15