Скільки молекул та яка кількість речовини міститься у вуглекислому газі (CO2) масою 1 г?​


Ответы на вопрос

Отвечает Натарова Настя.

Дано:

m(CO₂) = 1 г

Знайти:

n(CO₂) - ?

Розв'язання

Знаходимо молярну масу СО₂:

М(СО₂) = 12 + 2*16 = 44 г/моль

Знаходимо кількість речовини вуглекислого газу CO₂:

n(CO₂) = m(CO₂)/M(CO₂)

n(CO₂) = 1 г/44 г/моль ≈ 0,023 моль

Для визначення кількості молекул, відповідно до знайденої кількості речовини, необхідно знати, що 1 моль речовини містить число Авогадро Nₐ = 6,02*10²³ молекул. Тому кількість молекул в 1 г СО₂ дорівнює: N(CO₂) = n(CO₂)*Nₐ; N(CO₂) = 0,023*6,02*10²³ ≈ 1,37*10²² молекул.

Відповідь: N(CO₂) ≈ 1,37*10²² молекул; n(CO₂) ≈ 0,023 моль.