Яка кількість теплоти необхідна, щоб 1,5 кг льоду, взятого при -20 С розплавити?


Ответы на вопрос

Отвечает Слепчевич Вика.

Дано:

m= 1,5 кг

t1= -20°C

t2= 0°c ( температура плавлення льоду)

λ= 332×10³ Дж/кг ( питома теплота плавлення льоду)

с= 2 100 Дж/ кг×°С ( питома теплоємність)

__________________

Q-?

Розв'язання:

Q= Q1+Q2

Q1= cm(t2-t1)- формула для нагрівання

Q2= λm - формула для плавлення

Q1= 2 100× 1,5×(0-(-20))= 63 000 Дж

Q2= 332×10³× 1,5= 498 000 Дж

Q= 63 000+ 498 000= 561 000 Дж= 561 кДж

Відповідь: Q= 561 кДж